Яндекс.Метрика Алаколь - Автоновости
Меню

Алаколь


Солоне озеро Алаколь знаходиться в Казахстані на кордоні двох областей — Алматинської і Східно-Казахстанської. Водойма популярний не тільки серед місцевих жителів, а й численних відпочиваючих з інших міст і країн. Їх усіх тягне сюди схоже на море, безкрає тепле озеро, що славиться своїми лікувальними властивостями. Поряд з озером Балхаш Алаколь є одним з найбільших озер Казахстану. Його довжина становить приблизно 104 км, ширина досягає 52 км, максимальна глибина — близько 54 метрів. Озеро підживлюється водами впадають в нього річок. Водойма не має стоків.

У перекладі з казахського слово алаколь означає «строкатий», дійсно, колір води в озері може змінюватися протягом дня кілька разів. Вплив на відтінок водойми надає безліч факторів — погодні умови, що кут падіння сонячних променів, глибина на окремих ділянках і властивості дна. В результаті відпочиваючі милуються переливами кольору — від ніжно-бірюзового і смарагдового до темно-сірого.

Є свої особливості і у прибережної смуги-пісок тут чорного кольору, галька теж зустрічається темна. В силу свого кольору вони розпалюються на сонці, тому варто подумати про пляжного взуття. Галька попадається велика, і на дні вона теж зустрічається, тому не зайвим буде взяти з собою і зручне взуття для купання.

Добавить комментарий